Водещо новини
Симеон Терзиев се класира за третия кръг на квалификациите на тенис турнира ITF M15 в Анталия (Турция). 19-годишният българин спечели втория си двубой от надпреварата с 6:4, 6:2 срещу американеца Флетчър Скот.
Преди това той се справи с Амирхюсеин Кепадхо (Иран) отново без да загуби сет – 6:1, 6:0. В спор за място в основната схема Терзиев ще играе срещу Диего Санчев (Испания), който е поставен под номер 2 в квалификациите. До момента двамата са се срещали веднъж на корта, като испанецът спечели в три сета.
За българина това е трети турнир в Анталия в рамките на последния месец. Той пропусна първите седмици от новата година заради контузия, а при завръщането си на корта стигна до финала на държавното първенство в зала.