снимка Костадин Андонов

Хебър с втора Суперкупа във волейбола (ГАЛЕРИЯ)

18 October 2021
Автор: start-photo.bg

Хебър спечели мача за Суперкупата срещу Нефтохимик, с който се дава началото на новия сезон в клуния ни волейбол. В зала "Иван Вазов" в Стара Загора тимът от Пазарджик победи с 3:1 (-16, 22, 21, 18) и така заслужи втори подобен трофей в своята история.

Носителят на Купата на България Нефтохимик започна мача по-силно и спечели убедително първия гейм, макар минути преди двубоя да загуби за срещата своя капитан Николай Николов, който получи травма. Постепенно Хебър стабилизира представянето си в атака, а с отлична организация на блокада спря голяма част от нападенията на съперника. Много важен принос за успеха имаше новото попълнение Якопо Масари, който беше избран за Най-полезен играч в двубоя с 18 точки. Още 14 точки, от които 5 блокади добави бившият капитан на националния отбор Виктор Йосифов.

Тази седмица започва сезона в efbet супер волей. В първия кръг в събота шампионът Хебър приема Монтана, а Нефтохимик е домакин на Левски.