снимка Костадин Андонов

Три победи и четвъртфинал за Симеон Терзиев на UTR турнира в София

02 September 2021
Автор: start-photo.bg

Симеон Терзиев се класира уверено за четвъртфиналите на турнира от веригата UTR Pro Tennis в София. Мачовете се провеждат на кортовете на базата на Националния тенис център (БНТЦ) в Борисовата градина, а с третата си поредна победа 18-годишният талант стана един от четиримата българи, които преодоляха груповата фаза.

В третия кръг Терзиев спечели убедително с 6:1, 6:2 срещу Адрияно Дженев в директен спор за първото място в група Е. Преди това по пътя си към четвъртфиналите българинът загуби само един сет при победата над румънеца Йоан Чирита, а ден по-късно записа успех с 2-0 сета над друг българин Веселин Киселков.

Следващият съперник на Терзиев, който през миналата седмица стана държавен шампион за първи път в кариерата си, ще е Юри Джахавакиян. В последния ден на груповата фаза украинецът постигна успех със 7:6, 7:6 над Александър Лазов и заслужи първото място в група H.

Към четвъртфиналите продължиха още  Александър Лазаров, Леонид Шейнгезихт и Виктор Марков, както и Джулия Терзийска и Михаела Цонева в женската схема.