снимка Костадин Андонов

ЦСКА се върна в групите на Лига Европа със загуба от Клуж

23 October 2020
Автор: start-photo.bg

ЦСКА започна със загуба участието си в груповата фаза на Лига Европа. "Червените" отстъпиха с 0:2 на румънския Клуж пред 13 хиляди свои фенове на стадион "Васил Левски". За българския тим това беше първи двубой в групите на турнира от 10 години насам.

Играчите на Стамен Белчев владееха инициативата през първото полувреме, но не успяха да се възползват от това. През втората част Клуж подобри играта си и Марио Рондон откри резултата в 53-ата минута. Чиприян Дяк удвои от дузпа в 74-ата минута.

Следващата седмица ЦСКА гостува на Рома.

Галерия от мача ВИЖ ТУК!

Другият български отбор в турнира Лудогорец също допусна домакинско поражение на старта на груповата фаза - 1:2 срещу белгийския Антверп. В следващия си двубой играчите на Павел Върба гостуват на ЛАСК Линц в Австрия. За българския шампион това е пето участие в групите на турнира.